БАТЬКАМ МАЙБУТНІХ ПЕРШОКЛАСНИКІВ
Пам’ятка батькам першокласника
Десять заповідей для батьків майбутнього першокласника
- Починайте “забувати” про те, що ваша дитина маленька. Давайте їй посильну роботу вдома, визначте коло її обов’язків. Зробіть це м’яко: “який ти в нас уже великий, ми навіть можемо довірити тобі помити посуд”.
- Визначте загальні інтереси. Це можуть бути як пізнавальні інтереси (улюблені мультфільми, казки, ігри), так і життєві (обговорення сімейних проблем).
- Залучайте дитину до економічних проблем родини. Поступово привчайте порівнювати ціни, орієнтуватися в сімейному бюджеті (наприклад, дайте гроші на хліб і на морозиво, коментуючи суму на той і на інший продукт).
- Не лайте, а тим більше – не ображайте дитини в присутності сторонніх. Поважайте почуття й думки дитини. На скарги з боку навколишніх, навіть учителя або вихователя, відповідайте: “Спасибі, ми обов’язково поговоримо на цю тему”.
- Навчіть дитину ділитися своїми проблемами. Обговорюйте з нею конфліктні ситуації, що виникли з однолітками і дорослими. Щиро цікавтеся її думкою, тільки так ви зможете сформувати в неї правильну життєву позицію.
- Постійно говоріть з дитиною. Розвиток мовлення – запорука гарного навчання. Були в театрі (цирку, кіно) – нехай розповість, що більше всього подобалося. Слухайте уважно, ставте запитання, щоб дитина почувала, що це вам цікаво.
- Відповідайте на кожне запитання дитини. Тільки в цьому випадку її пізнавальний інтерес ніколи не вгасне.
- Постарайтеся хоч іноді дивитися на світ очима вашої дитини. Бачити світ очима іншого – основа для взаєморозуміння.
- Частіше хваліть вашу дитину. На скарги про те, що щось не виходить, відповідайте: “Вийде обов’язково, тільки потрібно ще раз спробувати”. Формуйте високий рівень домагань. І самі вірте, що ваша дитина може все, потрібно тільки допомогти. Хваліть словом, усмішкою, ласкою й ніжністю.
- Не будуйте ваші взаємини з дитиною на заборонах. Погодьтеся, що вони не завжди розумні. Завжди пояснюйте причини ваших вимог, якщо можливо, запропонуйте альтернативу. Повага до дитини зараз – фундамент шанобливого ставлення до вас тепер і в майбутньому.
На допомогу батькам першокласників
Шановні батьки першокласників!
18 грудня 2023 року відкрито доступ до матеріалів Каналу для батьків першокласників:
- методична презентація «Допоможемо дітям опанувати грамоту: усвідомлено, цікаво, легко» (Сосницька Н.П., старший викладач секції розвивального навчання кафедри методики дошкільної та початкової освіти КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти».
Ознайомитися з матеріалами можна за посиланням:
https://drive.google.com/drive/folders/1Mm9IojlTaO1Q1WcmpNZAI8lFHbbn8Zal?usp=sharing
28 листопада 2023 року відкрито доступ до матеріалів для батьків першокласників за темою «Починаємо вивчати математику. Прийоми додавання та віднімання чисел у межах 10. Задачі»:
- презентація «Починаємо вивчати математику. Прийоми додавання та віднімання чисел у межах 10» (Гезей О.М., ст. викладач кафедри методики дошкільної та початкової освіти КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти».
- презентація «Починаємо вивчати математику. Прості задачі» (Гезей О.М., ст. викладач кафедри методики дошкільної та початкової освіти КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти»).
Ознайомитися з матеріалами можна за посиланням:
https://drive.google.com/drive/folders/1QfmoDed8eo5Ny6H9DhK8jVcUv1UYtMXh?usp=sharing
24 жовтня 2023 року відкрито доступ до матеріалів для батьків першокласників:
- Методична презентація «Як допомогти дитині навчитися читати по складах і словами» (Коченгіна М.В., завідувач кафедри методикидошкільної та початкової освіти, канд. пед. наук).
Ознайомитися з матеріалами можна за посиланням:
https://drive.google.com/drive/folders/1HbFCAO0J5QqHJSJLiRFuqlr_7PHAIMmw?usp=sharing
26 вересня 2023 року відкрито доступ до матеріалів за темою «Засвоєння та подальше застосування дистанційних технологій навчання під час військового стану»
1. Методична презентація «Мовні ігри для успішного опанування грамоти» (Сосницька Н.П., старший викладач секції розвивального навчання).
2. Методична презентація «Організація дистанційного навчання в умовах воєнного стану» (Власенко Г.М., методист Центру громадянського виховання).
Ознайомитися з матеріалами можна за посиланням:
https://drive.google.com/drive/folders/16-3MuF1nG1yps_NqEAsifAUzw2RflCgn?usp=sharing